Ручний інструмент та набори для СТО

Рішення відкрити своє СТО приймають багато бізнесменів, знаючи про прибутковість цієї сфери діяльності, навіть в умовах жорсткої конкуренції на ринку. Запорука успіху в будь-якому підприємстві, а особливо в сфері обслуговування автомобілів, полягає в якісному технічному забезпеченні. Обладнання та інструменти для ремонту і сервісу потрібні для ефективної і продуктивної роботи персоналу СТО. Тому до закупівель ручного інструменту потрібно підходити відповідально, не піддаючись бажанням заощадити і не звертаючи уваги на дешеві набори, які продаються на ринках.

Як правильно вибирати інструменти для автосервісів?

Зазвичай майбутній власник автосервісу вже знайомий зі специфікою ремонту та обслуговування автомобілів і розбирається в різновидах інструментів, їх застосуванні, виробниках і т.п. Але є і такі, хто далекий від цієї області. Їм бажано делегувати завдання технічного забезпечення СТО фахівцям, або розібратися в особливостях професійного ручного інструменту для автосервісу самостійно. Це включає в себе кілька основних пунктів для вивчення:
 • характеристики професійного інструменту та його відмінності від звичайних інструментів для домашнього вжитку;
 • класифікацію інструментарію, категорії, види і типи ручних інструментів;
 • необхідну кількість обладнання та інструментів для ефективної роботи СТО;
 • вибір торгової марки і постачальника робочого приладдя;
 • новинки в світі інструментів, що збільшують продуктивність роботи автомайстерні.
Можна почати з азів і дати визначення, що є ручним інструментом для обслуговування автомобілів. Їм може бути будь-який пристрій, призначений для розбіру і збірки, ремонту, діагностики різних вузлів автомобілів – двигуна, гальмівної системи, підвіски, коробки передач і т.п. Ручний інструмент передбачає застосування фізичної сили, хоча останнім часом з'явилися і такі вироби, які можна використовувати і вручну, і з допомогою електричного, пневматичного або гідравлічного інструментарію (наприклад, всілякі насадки).

Види ручного інструменту для СТО

З більшістю видів інструментів для СТО, шиномонтажу, автосервісів знайома практично кожна людина. Найбільш ходовими з них є:
 • Викрутки – необхідний інструмент для роботи з різними кріпильними елементами (саморізами, болтами, гвинтиками).
 • Ключі гайкові – ще один вид інструментів, який обов'язково повинен бути в арсеналі фахівців автосервісу. Використовується для відкручування і закручування болтів, гайок.
 • Пласкогубці, кусачки, пасатижі – інструментарій, призначений для розгинання, поділу та затиску різних металевих елементів (проводів, гайок, кілець тощо.)
 • Тріскачки – пристосування, що нагадують накидний гайковий ключ, що використовуються для відкручування різьбових з'єднань.
Не слід забувати і про звичайний ударний інструмент (молотки, кувалди), призначений для роз'єднання міцних вузлових елементів. Необхідні також ріжучі пристосування для обробки тонкого листового металу, трубопрокату, дротів та інших матеріалів.  
Щоб не обтяжувати себе вивченням великого масиву інформації, можна замовляти цілі набори інструментарію, призначеного для працівників автосервісів і СТО. У продажу можна легко знайти універсальні набори від декількох десятків до декількох сотень одиниць. Можна придбати і спеціалізовані набори, призначені для певних видів робіт (шиномонтажу, регулювання розвалу-сходження, заміни свічок запалювання тощо.)  
Вибір на користь наборів ручного інструменту – це не тільки зручно і практично, а й економічно вигідно. Зазвичай ціна одного набору нижче, ніж сумарна вартість кожного інструменту окремо. Більшість сучасних наборів для автосервісів поставляється в спеціальних кейсах, валізах, холдерах, ложементах і навіть цілих візках. У них кожен інструмент, як правило, має власне місце – « гніздо » у вигляді поглиблення.  
Такий спосіб зберігання інструментарію показує себе позитивно відразу з декількох точок зору:
 • Дозволяє тримати все інструменти в порядку, запобігаючи втрату і крадіжку майна СТО нечесними співробітниками.  
 • Дисциплінує персонал, сприяє підтримці порядку в автосервісі.
 • Оптимізує робочий простір. Наприклад, спеціальні візки на 2-3 поверхи з ложементами в висувних ящиках – це дуже зручний спосіб переміщення інструментів в робочому цеху, коли відразу декільком фахівцям потрібні пристосування з одного набору.
 • Заощаджує час на пошуку потрібного інструмента, підвищуючи ефективність роботи персоналу.
 • Дозволяє новачкам швидше навчатися слюсарній справі, вивчаючи весь арсенал інструментарію для роботи з різними видами кріплень і вузлів.

Скільки інструментів потрібно для автосервісу?

Не можна дати універсальну рекомендацію на цей рахунок. Кожне підприємство має свої індивідуальні особливості функціонування, перелік послуг, режим роботи. Кількість необхідних інструментів залежить від декількох ключових параметрів:
 • спеціалізація підприємства і видів послуг, що надаються (наприклад, хтось може спеціалізуватися на кузовному ремонті, хтось – на шиномонтажі);
 • цільова аудиторія – водії легкових автомобілів, пасажирського або вантажного транспорту, вітчизняних машин і іномарок;
 • кількість робочих місць – верстатів, підйомників, стендів, столів;
 • штат персоналу підприємства – кількість слюсарів, механіків, електриків, бляхарів тощо.;
 • режим роботи і передбачувана пропускна здатність автосервісу.
Чим ширше спеціалізація підприємства, тим більше і різноманітніше повинен бути арсенал ручного інструменту. Широкопрофільні СТО зазвичай мають у своєму розпорядженні кілька сотень одиниць обладнання. Невеликі підприємства, що спеціалізуються на ремонті рульового управління або шиномонтажі, можуть обмежитися 2-3 наборами викруток та гайкових ключів.  
Якщо підприємство націлене на високу швидкість обслуговування клієнтів з метою отримання прибутку, то йому необхідно забезпечити кожного фахівця простим набором необхідних інструментів – викруток, гайкових ключів, тріскачок, плоскогубців і т.п. Це дозволить кожному працівникові відразу приступати до нового завдання, не чекаючи, поки його колега не звільнить один єдиний розвідний ключ на всі СТО.

Вибір виробника ручного інструменту

На українському ринку свою продукцію пропонують безліч виробників. Деякі імена вже встигли добре себе зарекомендувати. У виборі того чи іншого бренду необхідно орієнтуватися на золоту середину між середньою вартістю, якістю та широтою асортименту продукції.  
Занадто дорогий інструментарій не завжди виправдовує себе, особливо для невеликих автосервісів з обмеженим бюджетом. Багато відомих виробників включають у вартість своїх інструментів не тільки витрати на матеріали і виготовлення, а й витрати на рекламу, упаковку, брендування. Занадто дешеві і маловідомі торгові марки – також небажана кандидатура на вибір інструментів для ремонтного підприємства. Тут працює приказка « Скупий платить двічі », коли дешеві інструменти швидко ламаються, і власнику доводиться закуповувати нові, але вже дорожче.
Краще зупинитися на середньому ціновому діапазоні і вибирати серед перевірених представників ринку. В Україні безсумнівним лідером з продажу ручного інструменту є торгова марка Toptul, яка пропонує дійсно широкий арсенал обладнання та пристроїв для ремонту та обслуговування автомобілів.  

Правила використання ручного інструменту на СТО

Існують прості правила експлуатації інструментів, які можна взяти на озброєння при складанні робочого регламенту на підприємстві:
 1. Спеціаліст повинен добре знати функцію кожного інструменту і використовувати його виключно за прямим призначенням.
 2. Перед початком роботи все обладнання повинно бути зібрано і зручно розташоване в робочій зоні.
 3. Після використання кожен інструмент потрібно очищати від забруднень (залишків машинного масла, палива, пилу, бруду).
 4. Після очищення всі інструменти повертаються на ложемент.

Де купити ручний інструмент в Україні?

В країні багато компаній займаються продажем ручного інструменту для автосервісів, СТО, дилер-центрів на правах авторизованого дилера виробників з Європи, США, Китаю. Щоб вибрати надійного продавця, який запропонує сертифіковане обладнання без цінових накруток, бажано знайти компанію, яка вибрала поставки інструментів своєї основною спеціалізацією. Це гарантує компетентність фахівців, ефективну допомогу клієнтам у виборі інструментів, а також передбачає більш широкий асортимент обладнання, в тому числі рідкісних імпортних зразків.
Компанія « Гранд Інструмент » - саме така компанія. Підприємство пропонує широкий асортимент обладнання та приладдя для ремонту і обслуговування автомобілів всіх категоріях покупців на території України. Ви можете вибрати поодинокі види інструментів, замовити набори і навіт?? цілі партії з доставкою в Київ, Харків, Дніпро, Рівне та інші міста за допомогою діючих перевізників.
Довірте свій вибір перевіреному продавцеві, якого обрали вже сотні українських підприємств!
Щe більшe cxoжиx пpoпoзицій дивітьcя у poзділі Каталог товарів
Читати всe
Приховати
...
Порівняння
Обране