В роботі з кріпильними елементами – гайками, болтами – використовуються спеціальні інструменти, які забезпечують міцне зчеплення і необхідний крутний момент для ефективного закручування або відгвинчування метизів. Основною групою інструментів для роботи з гайками і болтами є ріжкові і накидні ключі. Але в якості альтернативи їм в слюсарних майстернях і автосервісах використовуються спеціальні торцеві голівки.  
Торцеві голівки є змінні насадки циліндричної форми з металевого сплаву, мають головку що звужується. Перетин насадки має певну форму, що відповідає типу металовироба. В експлуатації торцеві голівки показують себе з кращого боку по частині зручності і функціональності. У сфері автосервісу і ремонту автомобілів різні види торцевих голівок нерідко виявляються єдиним видом інструменту, здатним забезпечити доступ до віддалених вузлових з'єднаннь. Вони зручні в роботі з двигуном, гальмівною системою, колісною базою, тому що дозволяють з відносно невеликим фізичним зусиллям створювати міцні з'єднання.
Якщо ви зацікавлені в покупці одиничного інструменту або цілого набору торцевих головок, вивчіть основні характеристики виробів, які використовуються в роботі. Існують кілька класифікацій інструментів.  

За формою робочого профілю

Все торцеві голівки діляться на шести- і дванадцятигранні. Моделі з шестигранною вставкою використовуються там, де потрібен достатній крутний момент, що забезпечує швидку і міцну закрутку. Другі дають максимальну точність фіксації кріплень там, де до цього пред'являють суворі вимоги, дозволяючи уникнути недостатньо сильною заркуткі.
Останнім часом виробники інструментів пропонують торцеві голівки з більш різноманітними видами робочого профілю, на подобі біт для шуруповерта. Це може бути простий прямий профіль типу Flat по типу простої викрутки, а також більш складні хрестові і шестикутні головки типу Philips, Pozidriv, Slot і Hex і інші. Кожен з них може використовуватися для роботи з кріпильними елементами різної форми шліца, що полегшує повсякденні завдання фахівцям авторемонтного підприємства.
Ще один різновид виробів – багаторозмірні, які мають універсальне гніздо, легко підлаштовується під будь-яке зчеплення гайок, шурупів, болтів та інших кріпильних виробів. Такі торцеві голівки відрізняються високою функціональністю і користуються високим попитом серед фахівців автосервісу. Зовні такі торцеві насадки нагадують соти, осередки в яких можна переставляти відповідно до використовуванного типу кріплення. Це дуже зручно, тому що дозволяє зменшити кількість інструментів в роботі з різними видами металовиробів.

По довжині вироба

Торцеві голівки діляться на стандартні і подовжені. Другі призначені для роботи з довгими з'єднаннями, забезпечуючи зручність користувачеві в роботі з вузловими елементами відповідноі форми, що входять до складу складної техніки і обладнання.

За призначенням

Розрізняють універсальні та спеціальні торцеві головки, які мають відповідно широке і вузькоспеціалізоване призначення. Перші підходять для відкручування / закручування різьбових з'єднань. Спеціальні діляться на інструмент для шиномонтажу, для свічок запалювання, для монтувань і зірваних гучних з'єднань. Для роботи з різними видами інструментів також використовуються певні види голівок, що відрізняються за характеристиками міцності. Наприклад, існують ударні голівки, які підходять для пневматичного інструменту, що витримують високі навантаження.

За матеріалом

Більшість сучасних торцевих голівок виготовляють з міцних сплавів на основі сталі з додаванням хрому, молібдену, ванадію, нікелю. Кілька видів металу забезпечують високу міцність і стійкість до ударних навантажень, а також захист від корозії та інших несприятливих чинників.

Як вибрати торцеві головки для слюсарних робіт?

У продажу можна знайти як окремі види торцевих голівок, так і цілі набори, які включають в себе всілякі магнітні, стандартні і глибокі насадки, доповнені комплектуючими для роботи з різними кріпильними з'єднаннями, наприклад, тріскачки. За розміром найбільш ходовими є моделі 3/4, 1/2, 1/4 і 3/8, що відповідає розмірам від 4 до 46 мм. Середня величина насадок – найбільш універсальна, такі інструменти використовуються для ремонту і складання меблів, побутової техніки та обслуговування автомобіля.
У продажу можна знайти безліч видів наборів за кількістю інструментів, з оформлення, упаковці, матеріалу, вартості. Ключові параметри для вибору інструментів включають в себе:
  • Кількість одиниць в наборі. Залежно від інтенсивності експлуатації, а також області застосування, можна вибрати прості і розширені набори від 10-13 торцевих головок. Їх досить для простих робіт по відкручуванню болтових з'єднань під час ремонту автомобіля в своєму гаражі. Для професійної діяльності можна вибрати набір на кілька десятків виробів. Максимальна кількість насадок, яка може бути в комплекті – 573.
  • Вартість. Як і всі групи товарів, набори торцевих голівок діляться по ціновій категорії на дешеві, середні за вартістю і дорогі. Ціна дорогих наборів не завжди виправдовує себе, тому що більшість виробників включають у вартість власний бренд, рекламу і упаковку. Але і дешеві інструменти купувати небажано, тому що вони незручні в роботі, і навіть можуть вивести з ладу обладнання та техніку.
  • Виробник. Бажано віддавати перевагу перевіреним торгівельним маркам, які добре зарекомендували себе в Україні. Велика частина наборів, представлених на українському ринку, зроблена в Китаї. Це не означає погану якість продукції, якщо орієнтуватися на середню вартість наборів і хороші відгуки в мережі.
  • Упаковка. Всі види інструментів, що продаються в наборах, можуть бути оформлені в пластикових кейсах і планках. По виду упаковки також можна судити про надійність виробника. Хороша якість наклейок, малюнків, фарби, а також самої коробки говорить про те що виробник серйозно ставиться до випуску продукції.

Де купити торцеві голівки і набори голівок?

Інтернет-магазин « Гранд Інструмент » пропонує широкий асортимент приладдя та обладнання для слюсарних робіт. Тут ви можете придбати якісні набори торцевих головок, як окремо, так і в кейсах і планках. В арсеналі представлена продукція перевірених виробників, в тому числі SNG і Toptul. Висока якість і помірні ціни дозволять вам вибрати оптимальний варіант для особистого користування і роботи в автосервісі.
Замовляйте набори торцевих голівок в компанії « Гранд Інструмент » з доставкою по Києву, Харкову, Дніпру і іншим регіонам України.
Щe більшe cxoжиx пpoпoзицій дивітьcя у poзділі Ручний інструмент та набори
Читати всe
Приховати
...
Порівняння
Обране