Ручна викрутка – це незамінний ручний інструмент в арсеналі будь-якого слюсаря, механіка, фахівця з ремонту автомобілів, виробництва меблів і інших робіт. Скрізь, де передбачається робота з кріпильними елементами – саморізами, шурупами, гвинтами – використовується викрутка. Вона являє собою просте пристосування у вигляді металевого стержня, закріпленого в пластиковій або дерев'яній рукояті.
Пристрій і принцип роботи
Ключовий елемент викрутки – шліцьовий кінець, що має певну форму, збігається з пазом кріплення. У викрутки тільки два призначення – відкручувати з'єднання при розбиранні металевих і дерев'яних конструкцій, і загвинчувати їх в процесі побудови. Для цього створюється крутний момент шляхом застосування фізичної сили користувача до рукоятки. Причому, чим вона більша за розміром, тим більше буде крутний момент. Цей принцип використовується у виробництві викруток для різних розмірів і типів кріплення.
В сучасних магазинах можна знайти великі викрутки з діаметром рукоятки до 40 мм, а також маленькі інструменти з ручкою до 1,5-2,5 см. Великі пристосування застосовуються для роботи з великими кріпильними з'єднаннями в рамках ремонту автомобілів, складання меблів і техніки і т.п. Маленькі викрутки застосовуються для роботи з дрібної технікою і електронікою, для складання маленьких деталей і аксесуарів (сонцезахисних і діоптріевих очок, іграшок).
Особливості та різновиди викруток
Викрутки мають кілька класифікацій за формою накінечника, призначенню і конструктивними особливостями. Найбільш поширена класифікація – за формою наконечника:
- пряма (шліцьова) – найпростіший тип викрутки з наконечником прямої форми, який використовується практично усюди при слюсарних роботах;
- хрестова – має хрестоподібний шліц для відкручування гвинтів і шурупів з відповідною формою різьблення на капелюшку;
- поздрайв – різновид хрестоподібної викрутки, що має додаткові різки на шліцьовій частині, малюнок який нагадує сніжинку;
- шестигранна – шліцьовий елемент має форму шестикутника, завдяки якому створюється великий крутний момент;
- torx – має шліц у формі зірки, яка забезпечує великий крутний момент і міцне з'єднання робочого елемента з метизів.
Це основні види викруток за типом накінечника, популярні і в роботі, і в побуті. Крім них, зустрічаються спеціальні форми шліца (трикутна, квадратна, трьохлопатна, двуштиркова, шліцьова з прорізом). Вони використовуються в певних видах завдань, наприклад, в аерокосмічній промисловості, суднобудуванні та машинобудуванні.
Крім розподілу по формі шліца, зустрічаються й інші різновиди викруток:
- реверсивна – оснащена храповим механізмом (тріскачкою), завдяки якому дозволяє вкручувати кріплення в будь-якому напрямку, не перехоплюючи рукоятку;
- бітотримач – викрутка зі змінними накінечниками, які можна переставляти в залежності від необхідної форми шліца;
- діелектричні – мають спеціальне покриття, яке захищає користувача від напруги при роботі з електрообладнанням і технікою;
- динамометричні – інструменти, оснащені динамометром для контролю зусилля крутного моменту.
Все сучасні викрутки виготовляються на основі міцної сталі. Оскільки інструмент зношується в процесі експлуатації, сучасні виробники додають в металевий сплав ванадій, нікель, хром, молібден, що збільшують ресурс робочої головки інструменту.
Набори викруток для роботи
В арсеналі практично кожного чоловіка, незалежно від роду його діяльності, є кілька викруток за розміром і формою шліца. У професійній сфері зазвичай їх налічується кілька десятків, і вони найчастіше купуються у вигляді одного набору в спеціальних кейсах і власниках. У наборі можуть бути кілька простих шліцьових і хрестоподібних викруток, а також додаткові змінні насадки (біти). Це зручно з точки зору функціональності та продуктивності роботи слюсаря або механіка: немає необхідності шукати потрібний інструмент, якщо дотримувати набір в порядку.
Продаж викруток та наборів інструментів
Компанія « Гранд Інструмент » пропонує вашій увазі широкий асортимент викруток від торгової марки Тoptul і СТАНДАРТ. Великий вибір інструментів включає в себе безліч різновидів шліцьових елементів, розмірів руків'я та ін. Робоча довжина інструментів варіюється в діапазоні 25-400 мм. Усі позиції каталогу доступні для замовлення за помірними цінами. Доставка здійснюється по Києву, Харкову, Дніпру, ??десі, Рівному та інших містах України Новою Поштою та іншими перевізниками.