Ручна викрутка – це незамінний ручний інструмент в арсеналі будь-якого слюсаря, механіка, фахівця з ремонту автомобілів, виробництва меблів і інших робіт. Скрізь, де передбачається робота з кріпильними елементами – саморізами, шурупами, гвинтами – використовується викрутка. Вона являє собою просте пристосування у вигляді металевого стержня, закріпленого в пластиковій або дерев'яній рукояті.

Пристрій і принцип роботи

Ключовий елемент викрутки – шліцьовий кінець, що має певну форму, збігається з пазом кріплення. У викрутки тільки два призначення – відкручувати з'єднання при розбиранні металевих і дерев'яних конструкцій, і загвинчувати їх в процесі побудови. Для цього створюється крутний момент шляхом застосування фізичної сили користувача до рукоятки. Причому, чим вона більша за розміром, тим більше буде крутний момент. Цей принцип використовується у виробництві викруток для різних розмірів і типів кріплення.
В сучасних магазинах можна знайти великі викрутки з діаметром рукоятки до 40 мм, а також маленькі інструменти з ручкою до 1,5-2,5 см. Великі пристосування застосовуються для роботи з великими кріпильними з'єднаннями в рамках ремонту автомобілів, складання меблів і техніки і т.п. Маленькі викрутки застосовуються для роботи з дрібної технікою і електронікою, для складання маленьких деталей і аксесуарів (сонцезахисних і діоптріевих очок, іграшок).  

Особливості та різновиди викруток  

Викрутки мають кілька класифікацій за формою накінечника, призначенню і конструктивними особливостями. Найбільш поширена класифікація – за формою наконечника:
  • пряма (шліцьова) – найпростіший тип викрутки з наконечником прямої форми, який використовується практично усюди при слюсарних роботах;
  • хрестова – має хрестоподібний шліц для відкручування гвинтів і шурупів з відповідною формою різьблення на капелюшку;
  • поздрайв – різновид хрестоподібної викрутки, що має додаткові різки на шліцьовій частині, малюнок який нагадує сніжинку;
  • шестигранна – шліцьовий елемент має форму шестикутника, завдяки якому створюється великий крутний момент;
  • torx – має шліц у формі зірки, яка забезпечує великий крутний момент і міцне з'єднання робочого елемента з метизів.
Це основні види викруток за типом накінечника, популярні і в роботі, і в побуті. Крім них, зустрічаються спеціальні форми шліца (трикутна, квадратна, трьохлопатна, двуштиркова, шліцьова з прорізом). Вони використовуються в певних видах завдань, наприклад, в аерокосмічній промисловості, суднобудуванні та машинобудуванні.
Крім розподілу по формі шліца, зустрічаються й інші різновиди викруток:
  • реверсивна – оснащена храповим механізмом (тріскачкою), завдяки якому дозволяє вкручувати кріплення в будь-якому напрямку, не перехоплюючи рукоятку;
  • бітотримач – викрутка зі змінними накінечниками, які можна переставляти в залежності від необхідної форми шліца;
  • діелектричні – мають спеціальне покриття, яке захищає користувача від напруги при роботі з електрообладнанням і технікою;
  • динамометричні – інструменти, оснащені динамометром для контролю зусилля крутного моменту.
Все сучасні викрутки виготовляються на основі міцної сталі. Оскільки інструмент зношується в процесі експлуатації, сучасні виробники додають в металевий сплав ванадій, нікель, хром, молібден, що збільшують ресурс робочої головки інструменту.  

Набори викруток для роботи

В арсеналі практично кожного чоловіка, незалежно від роду його діяльності, є кілька викруток за розміром і формою шліца. У професійній сфері зазвичай їх налічується кілька десятків, і вони найчастіше купуються у вигляді одного набору в спеціальних кейсах і власниках. У наборі можуть бути кілька простих шліцьових і хрестоподібних викруток, а також додаткові змінні насадки (біти). Це зручно з точки зору функціональності та продуктивності роботи слюсаря або механіка: немає необхідності шукати потрібний інструмент, якщо дотримувати набір в порядку.  

Продаж викруток та наборів інструментів  

Компанія « Гранд Інструмент » пропонує вашій увазі широкий асортимент викруток від торгової марки Тoptul і СТАНДАРТ. Великий вибір інструментів включає в себе безліч різновидів шліцьових елементів, розмірів руків'я та ін. Робоча довжина інструментів варіюється в діапазоні 25-400 мм. Усі позиції каталогу доступні для замовлення за помірними цінами. Доставка здійснюється по Києву, Харкову, Дніпру, ??десі, Рівному та інших містах України Новою Поштою та іншими перевізниками.
Щe більшe cxoжиx пpoпoзицій дивітьcя у poзділі Ручний інструмент та набори
Читати всe
Приховати
...
Порівняння
Обране