Основні нюанси при виборі автомобільного компресора

Основні нюанси при виборі автомобільного компресора
Дата публікації: 06.17.2020
Автор: Петро Дорошенко

Автомобільний компресор - пристрій, який використовується для фарбування автомобіля. Працює пристрій на основі захоплення повітря, подальшого його стиснення та подачі під високим тиском. Прилад активно використовується на СТО та в сервісних центрах не тільки для фарбування автомобілів, але й для накачування шин. На відміну від багатьох інших фарбопультів, використання компресора дозволяє досягти рівномірного нанесення шару фарби на кузов автомобіля.

Основні характеристики компресорів

Для того, щоб підібрати найбільш ефективну модель для особистого використання, достатньо орієнтуватися в представленому асортименті товарів. Незалежно від того, чи будете ви час від часу підфарбовувати свою машину або використовувати компресор для щоденної роботи. 

Найголовніше — розібратися в механізмі нагнітача тиску. Може використовуватись гвинтовий або поршневий варіант. Гвинтовий механізм нагнітання виділяється міцнішою конструкцією, але при їх обслуговуванні необхідно дотримуватися деяких умовностей, тому вони не підходять для побутового обслуговування, навіть незважаючи на тривалий термін експлуатації.

Поршневі моделі компресорів випускаються як для побутового, так і для професійного використання . У професійних конструкціях для передачі обертання до поршневої частини від двигуна використовується спеціальний ремінь. У моделях побутового плану зустрічається не тільки ремінна, а й пряма передача (коаксіальна). Другий варіант менш надійний, оскільки при регулярному активному використанні внутрішні комплектуючі швидко виходять з ладу.

Не менш важливий показник – робочий тиск. Залежно від модельного ряду зустрічаються моделі з робочим тиском від 8 до 35 атмосфер. Для фарбування в домашніх умовах цілком достатньо моделі з робочим тиском 10 атмосфер. Професійні моделі використовують вищий тиск, підтримуючи його рівень протягом усього терміну використання.

 Варто звернути увагу і на продуктивність повітря - цей показник один із найважливіших, на який варто звернути увагу при покупці. поршневі компресори можуть подавати від 100 до 1,5 тис. літрів фарби за хвилину. У гвинтових моделей цей показник може збільшуватись до кількох тисяч літрів. Але середній показник для побутових приладів не перевищує 300 літрів за хвилину.

Зазвичай продуктивність достатньо просто визначити за діаметром сопла: чим він менший, тим нижче споживання фарби. Компресори для фарбування автомобіля оснащені соплом діаметром 1-1,5 мм.

Додатково варто звернути увагу на об'єм ресивера. Він представлений у вигляді бака, в якому здійснюється накопичення стисненого повітря. Чим більший обсяг бака, тим довше може працювати компресор під заданим тиском. Чим рідше він вимикатиметься і вмикатиметься, тим довше прослужить сам агрегат. Правило актуальне не тільки для професійного компресора, але і для побутового, який часто використовується для фарбування різних предметів.

Висновок

При виборі компресора в першу чергу звертайте увагу на передбачувану частоту використання приладу. Але навіть для використання в побуті час від часу не варто економити та купувати найдешевші конструкції від невідомих виробників із мінімальними характеристиками.


Архів новин
Порівняння
Обране