Шиномонтажний верстат: Основні питання вибору обладнання для шиномонтажу

Шиномонтажний верстат: Основні питання вибору обладнання для шиномонтажу
Дата публікації: 06.27.2020
Автор: ГРАНД ІНСТРУМЕНТ

При підборі обладнання для шиномонтажної майстерні та СТО, необхідно приділяти увагу вибору всіх видів обладнання. Головну роль відіграє шиномонтажний верстат, представлений спеціальним механізмом для виконання бортування колеса. Від якості обладнання залежить, наскільки якісно і коректно буде проведена процедура. 

Види шиномонтажних верстатів 

Розрізняють такі види обладнання:

  • напівавтоматичні верстати;

  • автоматичні верстати. 

Напівавтоматичні шиномонтажні верстати відрізняються в першу чергу малою продуктивністю, тому вони не рекомендуються для майстерень з великим клієнтопотоком. Для виконання всіх операцій у процесі бортування потрібна пряма участь оператора. Але напівавтоматичні моделі виділяються компактними габаритами, тому оптимально підходять для невеликих майстерень. 

Автоматичні шиномонтажні верстати вирізняються більшою продуктивністю та максимально швидко виконують поставлене завдання без прямої участі оператора. Серед додаткових переваг виділяється наявність різних функцій та програм для розширення діапазону процедур, що проводяться. Автоматичний верстат виділяється значними габаритами, тому його необхідно встановлювати у майстерні з великим простором. 

Одна з основних відмінностей автоматичних та напівавтоматичних моделей у тому, що у напівавтоматичних моделях підведення та переміщення захоплючої лапи здійснює оператор, а автоматичні моделі для цього оснащені спеціальними механізмами. 

Як вибрати шиномонтажний верстат 

При виборі обладнання необхідно звернути увагу на такі нюанси:

  • тип мережі для підключення — бувають однофазні та трифазні моделі, перші виділяються меншою продуктивністю, другі рекомендуються для спеціалізованих майстерень;

  •  діаметр диска - визначає розмір коліс для обслуговування, так для легкових моделей діаметр не перевищує 24 дюймів, тоді як для вантажних автомобілів необхідний верстат з допустимим діаметром до 56 дюймів.

 Список додаткових опцій буде змінюватися в залежності від модельного ряду шиномонтажних верстатів. Найчастіше як додаткова опція використовується «третя рука», що застосовується для роботи з низькопрофільною гумою, дозволяючи знизити рівень навантаження на оператора в процесі виконання поставленого завдання.


У деяких невеликих майстернях актуальним є використання верстатів універсального типу. Вони оснащені для бортування як легкових, так і вантажних автомобілів. Втім, прилади такого роду найчастіше обмежені у швидкості та оперативності виконання поставленого завдання. 

Додатково рекомендується використовувати обладнання, оснащене системою вибухового накачування, яке за допомогою високого тиску здатне в найкоротші терміни наповнити повітрям шини. Аналогічне обладнання підходить для роботи із безкамерними шинами.

Архів новин
Порівняння
Обране