Як правильно підібрати вимірювачі обертання

Як правильно підібрати вимірювачі обертання
Дата публікації: 03.30.2020
Автор: ГРАНД ІНСТРУМЕНТ

Тахометр (вимірювач обертання) - це прилад, який вимірює частоту обертань деталей у будь-якому механізмі. Простий приклад – запчастини в автомобілях. Ми користуємося ними щодня, але особливого значення тахометрам не надаємо. Мета використання тахометра: вимірювати оборотів валу двигуна внутрішнього згоряння, якщо йдеться про автомобілі. Існує багато видів тахометрів, а яких самостійно не так вже й просто розібратися. Тому сьогодні ми розповімо, як вибрати вимірювачі обертання.

Види тахометрів

Є різні види вимірювачів обертання. Найбільш популярні:

  • Аналогові. Простий електронний прилад, видима частина якого – циферблат із рухомою стрілкою. Машини, які служать, скажімо, 20 років, можуть похвалитися аналоговим тахометром. Це класична шкала із стрілкою, що переміщається.
  • Механічні. Попередник аналогового тахометра. Проста конструкція та висока надійність пристрою. Використовуються у старих автомобілях та навіть мотоциклах.
  • Цифрові. Оснащені електронним табло. На нього виводиться потрібна інформація. Цифровий тахометр використовується для налаштування двигуна, роботи з електронним блоком запалювання. Найбільш точні тахометри використовуються в сучасних автомобілях.

Принцип роботи тахометра

Тахометри в автомобілях працюють за такою схемою:

  1. Система запалювання запускає двигун. Колінчастий вал двигуна починає обертатися через рух шатуни поршневої групи. Від моделі пристрою залежатиме, на який вузол двигуна необхідно встановлювати датчик.
  2. Датчик аналізує показники частоти обертання колвнвала. Під їх впливом генеруються імпульси, які згодом передаються до блоку управління девайсом. Потім є два варіанти розвитку подій: сигнал може активувати переміщення стрілки за шкалою або видати цифрове значення. Різниці по суті немає.

Сучасні тахометри мають різні модифікації, але результат видають однаковий. Вони можуть відрізнятися зовні, підключатися різними способами, а також по-різному аналізувати дані. За способом встановлення існують два типи тахометрів.

Штатні тахометри встановлюються в автомобілі із заводу. Модифікація, яка, на думку виробників, найточніше покаже значення оборотів. Також тахометр із заводськими налаштуваннями вказує на максимальні параметри для мотора в конкретному авто.

З мінусів — важко замінити тахометр. Їх встановлюють в панель приладів, тому для заміни потрібно знімати всю приладову панель. У деяких випадках доводиться демонтувати торпедо.

Виносні тахометри. Їх набагато простіше замінити у разі потреби. Вони встановлюються абсолютно у будь якому місці на консолі машини на розсуд водія. Їхнє розташування не залежить від довжини кабелю, оскільки це цифрові або аналогові моделі. Логічне всього встановлювати виносний тахометр біля панелі приладів. Так водій зможе контролювати обороти двигуна і не відволікатися від їзди.

Архів новин
Порівняння
Обране