Як правильно організувати пневмолінію з лубрикаторами та фільтрами

Як правильно організувати пневмолінію з лубрикаторами та фільтрами
Дата публікації: 07.17.2020
Автор: Петро Дорошенко

Пневмолінія - спеціалізована система, необхідна для забезпечення стисненим повітрям кожної з робочих зон підприємства. Найчастіше включає компресор, який виконує завдання центральної частини, трубопровід, різноманітні фільтри для очищення повітря, охолоджувачі, ресивер, різноманітні дренажні пристрої для усунення зайвої вологи та різноманітні кріплення.


Готова пневмолінія після монтажу повинна працювати як єдина система, інакше виробничий процес суттєво порушується. У деяких випадках порушення роботи пневматичної лінії пов'язані з порушеннями допущеними у процесі монтажу. В результаті лінія втрачає ефективність. В процесі вибору комплектуючих та організації лінії можна зіткнутися із різними питаннями, тому необхідно знати, як саме реалізовувати їх у вашого автосервісі.

Як підібрати складові для пневмолінії

Щоб зібрати робочу лінію, необхідно використовувати такі складові:

  • котушки та шланги, що змотуються;

  • роз'єми, з'єднувачі та розгалужувачі необхідні для комутації лінії, а також підключення гайковертів з одним або декількома шиномонтажними стендами;

  • різноманітне обладнання, що використовується для підготовки повітря перед подачею на лінію, включаючи регулятори тиску, повітряні фільтри і лубрикатори для змащування. 

Особлива увага приділяється вибору матеріалів для трубопроводу. Найчастіше використовується жароміцний пластик, алюміній або сталь. Зверніть увагу на технічні характеристики кожного матеріалу. Сталь непроникна, міцна, але виділяється великою вагою і легко схильна до корозії. Алюміній не схильний до впливу корозії, але коштує набагато дорожче. Пластикові деталі найчастіше використовується при реалізації мобільних ліній, оскільки відзначаються легкістю та гнучкістю. В разі потреби ви зможете легко додати додаткові деталі або провести оперативний ремонт. 

У процесі створення пневмолінії необхідно приділити увагу, наскільки всі складові підходять один до одного, у тому числі за діаметром, опором та іншими показниками. Опір пневматичної лінії підвищується при зниженні діаметра труб між елементами. 

Перед безпосереднім запуском необхідно перевірити наскільки система відповідає техніці безпеки. Рекомендується подати тиск, який як мінімум в 1,3 рази перевищуватиме необхідний для роботи шиномонтажних стендів. 

Схема підключення пневмолінії та приклади

Розрізняють два способи реалізації схеми пневмолінії:

  • лінійна;

  • закільцьована або кільцева. 

Лінійна реалізована таким чином, в порядку черги підключаються - штуцер, швидкознімні муфти, шланг, штуцер, мастилорозпилювач, регулятор, фільтр та компресор. Схема оптимально підходить для роботи невеликих автосервісів, для індивідуального використання в гаражі та невеликих бригад майстрів, що працюють за викликами. У разі, якщо передбачається використання кількох інструментів, замість шланга використовуватиметься повітряна магістраль з розведенням. До цієї розводки можуть підключатися різні стенди в міру необхідності. Але, якщо вам потрібна робота з потужними інструментами, краще реалізувати кільцеву схему з декількома компресорами. В такому випадку можна підключати пневмоінструмент і не перейматися тим, що потужності не вистачить для реалізації поставленого завдання.


Архів новин
Порівняння
Обране