Простої автомобіля з увімкненим двигуном, забуті увімкнені фари - далеко не єдині причини, що сприяють швидкому розрядженню автомобільного акумулятора. Отже іноді його потрібно заряджати. Не завжди є можливість звернутися до спеціалістів на СТО та доводиться використовувати підручні засоби. Один з них — зварювальний апарат. Заряджання акумулятора від зварювального апарата не є панацеєю і використовувати його регулярно для зарядки не рекомендується.
Основні моменти проведення процедури
В першу чергу, необхідно переконатися, що зварювальний апарат оснащений пуско-зарядною функцією. Вона зустрічається не тільки у професійних моделях, але також може використовуватись і в бюджетних зварювальних апаратах. Стандартне зварювання просто не впорається з поставленим завданням. Перед проведенням процедури пам'ятайте про декілька важливих нюансів.
Якщо використовувати звичайний зварювальний інвертор, який у процесі напруги спожває близько 50В, акумулятор може просто згоріти. Оснащення пуско-зарядною функцією дозволяє поступово подавати знижену напругу 12 або 24В, в залежності від модельного ряду акумуляторів. За необхідності можна додатково налаштувати ампери. Співвідношення, що рекомендується, незалежно від модельного ряду акумуляторів — від 1 до 20. Працює це наступним чином: при роботі на 3А, процес заряджання акумуляторної батареї відбувається на потужності в 60А.
Зварювальний апарат також потребує додаткового налаштування. Як мінімум, необхідно активувати режим, необхідний для зарядки акумулятора. Залежно від необхідності, акумулятор можна зарядити як до повного заряду, так і для простого пуску. У першому випадку процедура займе не менше 3 годин, тоді як для запуску буде достатньо 40 хвилин, двигуну вистачить малого заряду. Найголовніше витримувати знижену силу струму. Чим довше заряджаєте акумулятор, тим меншим має бути показник. При роботі понад 1,5 години, сила струму повинна бути не більше 1,5А.
Підготовчі нюанси
Не забудьте про використання допоміжних інструментів, щоб убезпечити себе та запобігти поломці акумулятора. Один із таких інструментів – тестер. Він дозволяє виміряти напругу на клемах зварювального апарату і силу струму, що подається. При необхідності регулятор зменшується до нулів перед початком процедури. Обов'язково перевірте напругу зварювального приладу перед процедурою зарядки. Необхідну напругу можна отримати просто з'єднавши 3 акумулятори по 12В. Найголовніше, не переплутати клеми і дроти для передачі струму. Найчастіше процедуру зарядки рекомендується зупиняти вже тоді, коли колінвал двигуна починає робити рухи. Але, якщо протягом найближчих декількох місяців ви не зможете відвідати майстерню для проведення повноцінної процедури зарядки на відповідному обладнанні, зварювальний апарат допоможе вирішити питання на деякий час.