Компресор є пристроєм, який здатний стискати газ і видавати його під необхідним тиском. Як правило, в якості газ використовується кисень. Сам собою компресор є марним, він використовується у поєднанні зі спеціальними пневматичним інструментом. В такому випадку стиснене повітря виступає основним енергоносієм. Найбільш актуальною сферою застосування повітряних компресорів є будівництво та автомайстерні. Чим більше з'являється різновидів пневмоінструменту, тим актуальнішим стає питання правильного вибору електричного компресора.
Найбільш актуальні варіанти застосування повітряних компресорів
Як і було сказано раніше, найбільш поширеним варіантом експлуатації компресора є підключення пневматичного інструменту. Також компресор є актуальним для:
- роботи піскоструменю, фарбування за допомогою фарбопульта;
- продувки труб, усунення засмічень завдяки стиснутому повітрю;
- очищення робочих місць;
- зняття іржі і складного нальоту з різних поверхонь.
Перелік пневматичного інструменту для якого необхідний компресор:
- шліфмашинка;
- піскоструминний пістолет;
- ударний та кутовий гайковерти;
- пістолет для накачування шин;
- фарбоопульт;
- пилосос;
- дриль;
- мийка;
- ножиці;
- заклепувальний пістолет;
- цвяхозабивний пістолет і т. д.
Цей перелік доволі великий. Кожен із представлених у списку пневматичних інструментів має індивідуальні вимоги до подачі стисненого повітря. І тут важливо розуміти для яких цілей буде використовуватися компресор. Підбирається він насамперед виходячи з обладнання, що до нього підключається. Якщо один компресор використовуватиметься одночасно для роботи з різними типами пневмоінструменту, то він повинен, по-перше, відповідати вимогам даних інструментів, а по-друге, забезпечувати належний рівень потужності та об'єму.
Так, припустимо, для роботи фарбопульта необхідний робочий тиск в 4 Бар. Але якщо компресор видає 4 Бар, то підключити, наприклад, пневмогайковерт не вийде, адже для його роботи потрібно 8 Бар. Також у цих інструментів різне споживання повітря, яке виражається в л/хв.
На що звернути увагу при виборі: типи та параметри компресорів
Існує два основних типи компресорів:
- поршневі;
- безмастильні гвинтові.
При виборі важливо звертати увагу на такі параметри:
- максимальний тиск;
- потужність пристрою;
- продуктивність л/хв.
Враховуйте, що купувати компресор потрібно із запасом за продуктивністю. Параметри стисненого повітря можуть залежати від зовнішніх факторів довкілля. Тому беріть пристрій із запасом щонайменше у 30%.
Це ж правило стосується і потужності. Краще взяти із запасом у 30%.
Найбільш значущим параметром в роботі компресора є тиск. Саме від цієї величини залежить те, з яким інструментом може працювати повітряний компресор. В цьому випадку теж варто взяти модель із запасом.
При виборі важливо визначитися із габаритами обладнання. Від них залежить мобільність. Найбільш компактними є поршневі моделі. Якщо потрібна максимальна мобільність, краще зупинитися на виборі безмастильних компресорів.
Поршневі компресори часто забезпечуються ресивером. Це така ємність, де міститься стиснене повітря. Коли вона заповнюється, енергоносій надходить до інструменту безпосередньо з ресивера. Такий підхід дозволяє продовжити термін експлуатації двигуна компресора завдяки зниженню навантаження. Варто розглядати покупку компресора з ресивером у тому випадку, коли ви плануєте активно використовувати пристрій. Для короткострокових, разових робіт ресивер не є обов'язковим.