Тонкощі вибору вулканізатора для шиномонтажної майстерні

Тонкощі вибору вулканізатора для шиномонтажної майстерні
Дата публікації: 06.22.2020
Автор: ГРАНД ІНСТРУМЕНТ

Проколи та наскрізні отвори в покришках можна усунути різними способами, але найефективнішим вважається метод гарячої вулканізації. Виконується операція за допомогою спеціального приладу - вулканізатора. Верстат оснащений двома притискними пластинами, що утримують пошкоджену шину на місці латки. Притискний механізм, що використовується, щільно утримує шину, а сам вулканізатор нагрівається до 170 градусів. Процедура займає трохи більше 15 хвилин. Щоб отримати якісне оснащення, необхідно звернути увагу на декілька аспектів. 

Основні види вулканізаторів 

Розрізняють вулканізатори, що підходять для роботи як з легковими, так і вантажними машинами. Перші представлені найчастіше компактними приладами, що працюють від однофазної мережі. Потужність коливається від 0,2 до 1 кВт. Температура нагріву вбирається у 150 градусів, а робочий тиск коливається не більше 3,5-5 тисяч Ньют. Для монтажу не потребують навантажувального обладнання та спеціальних кріплень.

Вулканізатори для роботи з шинами від вантажних автомобілів виділяються великими габаритами, а для їх монтажу необхідно використовувати спеціальний навантажувач. Підключається лише до трифазної мережі, а потужність коливається від 1,2 кВт до 15 кВт. Остаточна потужність підбирається в залежності від розміру покришок, їх товщини та маси. Покришки переміщуються за допомогою двигуна, тоді як робоча температура нагрівання практично не відрізняється від вулканізаторів для роботи з шинами легкових автомобілів.

Виділяють також таку класифікацію вулканізаторів:

  • переносний - Актуальний для невеликих майстерень. Оснащений міцною металевою рамою, ручним гвинтовим притиском, двома нагрівальними пластинами. Дозволяє працювати з покришкою за будь-яких умов, у тому числі від вантажних авто;
  • настільний - за габаритами майже не відрізняється від переносної моделі. Комплектуючі є більш міцними і доповнені спеціальною жорсткою рамою для прикручування до столу і ширшим профілем, який витримує вагу покришок, що використовуються. Нагрів може бути як одностороннім, так і двостороннім. Покришка притискається за допомогою гвинтової рукоятки або важеля, що дозволяє регулювати силу дії. Додатково оснащений таймером для відстеження часу нагріву без присутності оператора;

  • підлоговий - корпус пристрою кріпиться на спеціальній станині, що забезпечує додаткову міцність. Підлоговий вулканізатор виділяється широким функціоналом для полегшення ремонту, що проводиться, наприклад автоматичне коригування температури впливу в процесі нагрівання. Щоб зрозуміти, яка модель вулканізатора підійде саме вам, необхідно звернути увагу на декілька нюансів. 

Як вибрати вулканізатор для СТО

В першу чергу визначтеся із розмірами покришок, які потрібно ремонтувати. В іншому випадку ви не зможете забезпечити якісний притиск та склеювання у процесі ремонту. 

Додатково перевірте розмір притискного майданчика, який утримуватиме покришку. Чим більша є ширина протектора, тим більшою має бути притискна покришка. 

Потужність приладу визначає температуру нагрівання в процесі. Якщо планується використовувати максимальне нагрівання, зверніть увагу на моделі з двома притискними головками, які забезпечать тривалий термін експлуатації

Архів новин
Порівняння
Обране