Технологія вулканізації камер сирою гумою

Технологія вулканізації камер сирою гумою
Дата публікації: 08.21.2020
Автор: ГРАНД ІНСТРУМЕНТ

Сьогодні стає дедалі більше послуг, які можуть надавати шиномонтажні майстерні. Багатьом автолюбителям і водіям велосипеда знайома ситуація, коли у невідповідний момент колесо пробивається, а до шиномонтажу йти далеко. В цьому випадку необхідно вулканізувати камеру самостійно. Якщо у цей день удача на вашому боці, то за послугою вулканізації варто звернутися до спеціалістів. 

Поняття вулканізації

Вулканізація - технологія, яка дає можливість перетворити сирий каучук на міцну гуму. Це відбувається завдяки тому, що властивості матеріалу в ході хімічного процесу покращуються, отже гума стає міцною та пружною. З цієї причини каучук використовується як монтажний клей для заклеювання проколів. 

Вулканізатори дають можливість з вихідного матеріалу (сирої гуми) зробити якісніший за всіма параметрами матеріал. 

Види гуми

Гума буває різною за твердістю. Це залежить від відсотка сірки в ній:

  • М'який матеріал. Містить до 3% сірки. 

  • Напівтвердий матеріал. Містить 4-30% сірки. 

  • Твердий матеріал. Від 30% сірки. 

Елементи коліс для велосипедів та автомобілів, виготовляються з м'якої гуми, в основі якої - каучук. Це природний матеріал, тому колеса виходять міцними. 

Опис видів вулканізації

Якщо ж так сталося, що матеріал підвів і потрібна вулканізація гуми, варто знати про види вулканізації, їхню відмінність один від одного.

Виділяють 4 види вулканізації:

  • Електрична.
  • Сірчана.
  • Гаряча.
  • Холодна.

Електрична вулканізація

Електрична вулканізація - це підвид гарячого способу вулканізації, оскільки для електричної вулканізації потрібна температура 145 °С.

Її можна проводити самостійно, використовуючи підручні нагрівальні засоби. Як нагрівач будинку може послужити електроплита, будівельний фен і навіть звичайна праска.

В умовах професійних майстерень електрична вулканізація проходить на спеціальних струбцинах із нагрівальним елементом. Працювати з ними просто: підключаємо до мережі 220 В, автомобільного акумулятора, прикладаємо латку з гуми до камери, затискаємо та підключаємо до мережі.

Сірчана вулканізація

В основі цього виду вулканізації – хімічна реакція, внаслідок якої атоми сірки приєднуються до каучуку. Якщо додати 5% сірки, то отримуємо матеріал для латки, який нам і потрібний.

Сірчана відноситься до гарячого способу вулканізації. Але провести її без шиномонтажного сервісу, на жаль, не вдасться.

Гаряча вулканізація

Каучук перетворюється на однорідну масу при нагріванні до 150°С. Цей процес лежить в основі гарячої вулканізації. Завдяки властивостям, каучук допоможе виправити будь-які проколи в камері чи шині.

Гаряча вулканізація проходить безпосередньо із застосуванням преса. Залежно від глибини та площі проколу, порізу визначається оптимальний час варіння гуми. Наприклад, для відновлення 1 мм порізу потрібно 4 хвилини варіння. По пропорції легко розраховується час для виправлення поломки.

Холодна вулканізація

Процес, як не дивно, працює за принципом гарячої вулканізації. Але є відмінності. Холодна вулканізація передбачає підготовку пошкодженого матеріалу абразивом, видалення пилу та шорсткості, потім поверхню знежирюється. Далі на камеру наносять клей і безпосередньо клеїться латка. Тут важливий не час, а лише сила притискання.

Цим способом можна скористатися самостійно, якщо мати під рукою потрібне обладнання.

Переваги та недоліки вулканізації

Головна перевага вулканізації – це економія. Витратитись на матеріали або на шиномонтаж виходить набагато бюджетніше, ніж купувати нові шини. З деякими поломками можна впоратися самостійно, а в деяких випадках доведеться звертатися до майстрів.

З недоліків можна виділити ненадійність, але лише за умови, що порушено техніку вулканізації. За грамотного ремонту проблем не виникне.


Архів новин
Порівняння
Обране