Кожен автовласник стикається в ході експлуатації із необхідністю ремонту машини. Як би охайно і дбайливо ви не поводилися з автомобілем, процеса зносу деталей та вузлів уникнути не вдасться. При цьому послуги СТО часто становлять більшу частину витрат на утримання автомобіля. Вихід із ситуації є – прилади для діагностики автомобіля. Завдяки їм автовласник здатний самостійно виявити проблему та зробити ремонт. Таких приладів багато, але їх покупка економить чималі кошти. img style="vertical-align: middle;" src="images/articles/diagnostika_komp.jpg" alt="діагностики авто" width="800" height="475" />
Для чого підходять автосканери?
Не обов'язково звертатися за діагностикою в автосервіс, якщо самостійно були діагностовані проблеми з лампами освітлення, датчиками, запобіжниками, деякими вузлами та механізмами. Все це можна усунути самотужки, головне, правильно провести діагностику та виявити поломку. Деякі автомобілі у разі поломки виводять повідомлення з кодом помилки на екран бортового комп'ютера. Опція корисна, але визначити несправність доволі складно. Ці вбудовані рішення не дають конкретних даних і лише показують напрямок, де шукати можливу проблему. Самодіагностика проводиться також за допомогою світлодіодного пробника.
Інші автомобілі взагалі позбавлені бортового комп'ютера, тому отримати хоча б якісь дані неможливо.
Саме для того, щоб виявляти несправності і використовуються діагностичні прилади. Вони, по суті, дають можливість:
- проводити моніторинг деяких показників авто;
- виявляти конкретні причини несправностей;
- міняти заводські показання бортового комп'ютера.< /li>
За допомогою таких діагностичних приладів можна виявити проблеми з:
- кузовною електронікою;
- елементами двигуна;
- елементами підвіски;
- мультимедійною системою;
- датчиками;
- приладовою панеллю тощо.
Деякі прилади також здатні:
- сканувати помилки в пам'яті бортового комп'ютера, видаляти інформацію;
- вибудовувати графік за окремими технічними параметрами авто;
- змінювати налаштування клімат-контролю;
- роздруковувати дані, передавати їх через Wi-fi або Bluetooth;
- виводити технічні параметри автомобіля — температуру охолоджуючої рідини, обороти двигуна, витрати та тиск палива тощо.
- >
Можливості приладу залежать від обраної моделі та класу пристрою.
Різновиди приладів для діагностики
Всі сканери поділяються на два основних типи: аматорські та професійні. Аматорські коштують дешевше і цілком підходять для використання поза автосервісом. Вони прості в управлінні та не потребують спеціальних навичок від користувача. Професійні мають великий функціонал і точність, але відрізняються від аматорських за вартістю і для роботи з ними потрібні певні навички. Професійні діагностичні прилади підходять для використання в автомайстернях.
Також автосканери поділяються на:
- дилерські; .
- мультимарочні;
- одномаркові.
Дилерські підходять переважно для діагностики однієї моделі автомобіля. Вони мають багатий функціонал, але коштують дорого.
Марочні також призначені для діагностики конкретної марки, але вироблені не дилером. В них обмежені можливості діагностики інших автомобілів, тому вони не користуються високою популярністю серед автовласників.
Марочні та дилерські сканери переважно використовуються в автомайстернях. Вони дозволяють отримувати вичерпну інформацію про стан авто.
Найпопулярнішими серед автолюбителів є мультимарочні прилади. Вони дешеві та здатні працювати з багатьма марками автомобілів.