Заклепочниками або клепальниками називають прилади для монтажу різноманітних заклепок. Під різні варіанти кріплень бувають різні спец. інструменти. Існують варіації під витяжні гвинтові заклепки, а також універсальні різновиди інструментів, що коштують дорожче, проте є професійними.
Починаємо обирати
Щоб правильно вибрати клепальник, важливо знати, як саме він функціонує. Неважливо, яким є вид заклепок, з якими працює пристрій, процес клепки завжди однаковий. Прилад розвальцьовує другий бік заклепки, закриваючи головку. Відрізняється виключно вид розвальцювання: при монтажі витяжних заклепок, губками слід захопити та потягнути стрижень. На кінчику стрижня є кулька, що тримається на краю корпусу заклепки і змінює деталь. Коли буде досягнутий певний рівень зусилля, стрижень зламається;
-
монтаж гвинтових заклепок відрізняється - в підлоговому корпусі є різьба У неї вкручують гвинтик потрібного розміру. При вкручуванні він притягує кінець заклепки, внаслідок чого і розвальцьовується металева основа; робиться розвальцювання насадкою, що схожа на конус. Такі заклепки застосовуються в місцях з невеликим навантаженням, але у більшості випадків не в будівництві, а як варіант обробки або при з'єднанні шкіряних, тканинних елементів і т.д. ltr">Цей процес зрозумілий і простий. Як ви можете бачити, різняться методи лише тим, що в одній ситуації потрібно тягнути стрижень, в іншій - вкручувати гвинт, а в третій - притискати насадку. Вибираючи для себе варіант заклепок, майте на увазі, що прилади для витяжних моделей дешеві, а ось для гвинтових заклепок вони досить дорогі.
Визначаємо тип приводу
Перш ніж вибрати заклепочник, варто дізнатися, які вони взагалі бувають. Спочатку розглянемо приводи.
- Ручний (силовий). Для того, щоб вмонтувати заклепку, необхідно стиснути ручки. В окремих ситуаціях необхідно буде докласти багато зусиль, якщо металовироби мають діаметр від 5 міліметрів. Ці клепальники найміцніші та найдешевші. Якщо вам необхідний інструмент для одноразового використання - встановити паркан, зашити укоси та т.д., обирайте саме ручні заклепники.
- Електричний варіант. Докладати зусилля при використанні практично не треба – потрібно утримувати прилад та натискати кнопку. Цей інструмент дорожчий, але при цьому більш продуктивний.
- Мережеві. Ці моделі не дуже дорогі, отже їх можна придбати для застосування в побуті. Однак не на будь-якому будівельному майданчику є джерела електроенергії. Та й перенесення-подовжувачі не завжди є під рукою.
- Акумуляторний тип. За такої ж продуктивності, ці заклепочники більш мобільні, проте за вагою більш важкі (батарея також має масу). І такі пристрої є дорожчими.
- Пневматичні заклепочники та пневмогідравлічні. Це міцні пристрої, які мають хорошу продуктивність. Однак такі пристрої потрібно купувати тільки з професійною метою, тому що для таких приладів потрібен компресор.
Різновиди ручних заклепочників
Існує 3 різновиди ручних клепальників:
- одноручні;
- дворучні;
- гармошка.
Вибрати для себе варіант приладу не дуже важко. Якщо вам потрібен якісний пристрій, краще купуйте дворучні варіації. Вони влаштовані простіше, ламатися там практично нема чому. Якісні варіанти взагалі майже ніколи не виходять з ладу. Якщо вам пристрій потрібний для того, щоб встановлювати виключно маленькі кріплення, до 2-3 міліметрів, то взагалі купуйте одноручний прилад. Їм набагато зручніше працювати.
Спирайтеся не лише на ціну, а й на якість
Вибираючи певну модель заклепочника, доцільно дивитися на вартість. Але в цьому випадку розкид цін достатньо великий - бувають занадто дешеві варіанти, а також ті, які практично так само виглядають, але в декілька разів більше коштують. Однак зауважте відразу, що навіть якщо ви збираєтеся користуватися пристроєм 1 раз, купувати занадто дешевий різновид - вкрай ризикований вчинок. Він може або не функціонувати зовсім, або працювати погано. Якщо вам необхідно виключно заклепати паркан, то і в цій ситуації необхідно вставити декілька сотень заклепок. Щоб купити клепальник, який буде працювати нормально, беріть пристрій із середньою вартістю.
Якщо вам потрібно застосовувати прилад професійно, купуйте більш дорогі моделі. Виробника обирайте самі, проте тип пристроїв має бути професійним або хоча б напівпрофесійним. Можливо, за конструкцією він буде схожий на дешеві моделі, але при цьомувідрізнятиметься якістю та терміном експлуатації. На цьому і ґрунтується вартість професійних заклепочників – для їх створення використані висококласні матеріали.