Як вибрати напівавтомат зварювальний

Як вибрати напівавтомат зварювальний
Дата публікації: 10.03.2020
Автор: Петро Дорошенко

Перш ніж розбиратися, як і який напівавтомат для зварювання слід обирати, потрібно зрозуміти принцип роботи пристрою. Напівавтомат відрізняється тим, що під час зварювання використовуються не повноцінні електроди покриті спеціальним засобом, а дріт, тому під час роботи можна варити охайно, якісно та проводити зварювальні роботи майже з усіма різновидами металу.

Правила вибору пристрою

Перед тим, як вибирати модель, варто дати відповідь на запитання:

  1. Яке навантаження електромережі буде використовуватися?

  2. Який метал зварюватиметься?

  3. Якої товщини метал буде застосовуватися?

  4. Яку якість швів слід зробити, а також їх ширина, довжина та конструкція. Для яких цілей буде застосовуватися: побутових або професійних? 

Правила вибору

Найчастіше зварювальний автомат використовується для домашніх цілей, для зварювання різних типів металів.

Щоб визначитися з моделлю, варто також поміркувати над питаннями: буде він використовуватися вдома або на підприємстві, який механізм дроту, що відповідає за його прохід, використовується, а також тип роботи пристрою.

Види напівавтоматів

Пристрої поділяють на три типи:

  1. Трансформаторні моделі мають низьку вартість, але відрізняються великою вагою і габаритами, оскільки в конструкції використовуються діодні мости. 
  2. Випрямляючі моделі відрізняються випрямленням зниженої напруги, в конструкції використовуються діодні мости.
  3. Інверторний напівавтомат - популярна і затребувана модель, відрізняється підвищенням напруги, а також трансформацією змінного струму в агрегаті в постійний. Перевагою моделі є тонкі та рівні шви, а також простота роботи.

Варіанти подачі дроту

Електроди у вигляді дроту можуть подаватися такими варіантами:

  • дріт, що штовхає розташовується в ролику і передається до кабеля

  • механізм тягнення, що подає дріт, вбудований у пальнику;

  • може бути комбінованим варіантом, що тягне і штовхає.

Газ для напівавтоматах

В апаратах використовують:

  • вуглекислий газ – для роботи з чорними металами;

  • аргоновий газ – для роботи з будь-яким видом металу;

  • аргонно-вуглекислий газ є найбільш прийнятним варіантом, адже шов виходить тонким і міцним, а робота з апаратом приємна та швидка.

     Також є варіанти напівавтоматів, які працюють без газу, але використовується звичайний дріт звичайного порошкового типу, який має трубчасту форму.

На що звернути увагу при виборі?

Слід враховувати декілька факторів, купуючи апарат.

1.Товщина дроту і об'єм зварювального агрегату. Чим більше товщина використовуваного металу планується, тим більш потужний апарат для зварювання слід використовувати.

2. Вольтажність холостого ходу пропонується виробниками в межах від 30 до 90 Вольт. При виборі варто задуматися про вольтажність холостого ходу – це коли апарат вимикається, але всередині зберігається напруга на струмопровідних елементах. Після включення апарата почати працювати можна набагато швидше, якщо показник у Вольтах вище.

Від якої. мережі працює, малопотужні моделі працюють від мережі 220, а потужні від мережі 380В. 

4. Потужність, чим вона більша, тим швидше і якісніше можна виконати роботи.

При виборі зварювального напівавтомата слід врахувати всі критерії та нюанси для того, щоб куплений пристрій працював швидко, якісно та відповідав власним вимогам. У компанії Гранд Інструмент, готові допомогти підібрати зварювання, яке влаштовуватиме за ціною та пред'явленими вимогами.


Архів новин
Порівняння
Обране