Як вибрати вимірювачі вітру

Як вибрати вимірювачі вітру
Дата публікації: 03.22.2020
Автор: ГРАНД ІНСТРУМЕНТ

Прилад для вимірювання швидкості та напрямку вітру (анемометр) використовується в метеорології, навігації, а також у побуті. Сьогодні цей прилад є необхідним для сільського господарства, а також у промисловості. Анемометр - це досить незвичний девайс, про який мало хто знає. Ми поділимося рекомендаціями щодо вибору анемометра та розповімо про особливості приладу.

Принцип роботи різних видів анемометрів

Сучасні прилади для вимірювання швидкості та напрямки вітру поділяються на декілька видів:

  • Чашкові та лопатеві. Вони є найпопулярнішими. Коштують недорого, але дають точні результати. Механізм роботи наступний: чашки або пропелер приводяться в рух вітром. Чашка обертається і показує швидкість та напрямок вітру. Для лопатевого анемометра необхідно розташовувати лопаті перпендикулярно до напрямку вітру (принцип роботи схожий на механізм дитячих іграшок, які обертаються під дією вітру).
  • Ручні. Прилади такого типу локально використовують такі фахівці, як, наприклад, екологи. Ручні анемометри потрібні для короткострокових вимірів. Реєструють силу та швидкість вітру.
  • Пристрої з гарячим дротом. І них провідний елемент нагрівається, і у процесі вимірювання дріт охолоджується вітром. Швидкість вітру розраховується за швидкістю втрати тепла. Плюс цього девайсу - можливість установки близько до землі або рослинності.

Існують окремі мобільні метеостанції. Вони, крім трекінг характеру вітру, показують вологість, індекс тепла, точку роси, розраховують характер вітру (попутні, зустрічні, поперечні).

Який тип анемометра вибрати?

Спочатку визначаємо мету покупки вимірника вітру. Вам може знадобитися портативний вимірник швидкості та напрямку вітру. В цьому випадку віддавайте перевагу лопатевому анемометру або девайсу з дротяною обмоткою. Чашковий тип не підійде в цьому випадку через громіздкість і погану мобільність. Портативними анемометрами користуються на свіжому повітрі спеціалісти, діяльність яких безпосередньо пов'язана з впливом вітру. Це може бути аграрії, екологи, метеорологи. Локальні вимірювання сили та напрямку вітру впливають на роботу та на можливі дослідження.

Для домашнього користування підійде чашкова модель. Вона стаціонарно встановлюється у потрібній точці на відкритому повітрі. Перевага чашкової моделі - сприймає навіть незначні потоки вітру, чого не можна сказати про лопатеву модель.

Враховуйте, що вимірювачі вітру будуть встановлені на вулиці протягом усього року. Це означає, що характеристики приладу мають бути універсальними. Якісний анемометр не деформується під впливом дощу, снігопаду або різких перепадів температур, що є актуальним для осіннього та весняного періоду. Звичайно, під час граду, сильної зливи деякі моделі бажано прибирати.

Архів новин
Порівняння
Обране