степплер – це механічний інструмент, який використовується для забивання металевих скоб, що з'єднують собою оброблювану поверхню з іншим матеріалом (дерево з гіпсокартоном, фанеру з тканиною, ДСП і дерматином та іншими). У побуті зустрічаються звичайні канцелярські степплери, призначені для скріплення аркушів паперу, а також більш масивні і потужні професійні степплери для меблевої і промисловї галузі, які можуть працювати як на механічному, пневматичному і електричному приводі. Завдяки йому інструмент може пробивати більш тверді і щільні матеріали, дозволяючи майстру виконувати великі обсяги роботи.
Інструмент працює за принципом цвяхозабивного інструменту, використовуючи ударну силу для того, щоб вбити металеву скобу, що знаходиться в робочій частині, в оброблювану поверхню. При зануренні в дерево, фанеру або ДСП будівельний / меблевий степплер пробиває його за допомогою скоби, що не загинається з протилежного боку, як у канцелярського степплера, а залишаються в незмінному вигляді, утримуючи два матеріалу за допомогою сили тертя.
Використання професійного степплера не обмежується будівельними роботами. Інструмент застосовується при реалізації багатьох завдань, нап??иклад:
В залежності від сфери застосування степплера, при його використанні можна застосовувати різні види скоб. Поряд зі звичайними плоскими скобами, використовуються напівкруглі, штифтові, тонкі, з вузькою спинкою, а також скоби-цвяхи. Скоби виробляються з металевого дроту, який може мати різні види покриття для захисту від корозії (гальванізація, оцинковування).
При покупці нової партії скоб необхідно вивчити технічну документацію до степплера і купити їх відповідно до рекомендацій виробника. Найголовніше – щоб загальна довжина скоби не перевищувала сумарну товщину матеріалів, що з'єднуються, складених разом.
Будь-який інструмент в першу чергу повинен обиратися за режимом експлуатації, і його тип повинен повністю відповідати умовам його використання. Чим частіше й інтенсивніше буде застосовуватися інструмент, тим більш надійним повинен бути його виконавчий механізм. Слід також враховувати режим вологості, загазованості і запиленості повітря в приміщенні або на вулиці.
Найголовнішим критерієм вибору є тип матеріалу, який буде з'єднуватися за допомогою степплера (крихкий, твердий, тонкий матеріал, такий як пластик або гіпсокартон, можна з'єднувати за допомогою механічних інструментів, а для дерева і інших щільних структур краще використовувати степплер з пневматичним або електричним приводом).
Те ж саме можна сказати про режим експлуатації. Якщо інструмент використовується кожен день для великих обсягів робіт, то механічний степплер може знизити продуктивність роботи і привести до швидкої стомлюваності фахівця. Для професійних столярів, фахівців з виробництва меблів підходять електричні і пневматичні інструменти. В інших випадках можна вибрати універсальний професійний інструмент з механічним приводом, який виконаний в металевому корпусі з пластиковими ручками. Це більш практичний і дешевий за вартістю варіант, який можна використовувати зі скобами від 4 до 14 мм.
Вибір виробника – останній критерій при покупці інструменту. Надійний бренд, що не завищує ціну, але дотримується стандартів якості, дозволить користувачеві не витрачати зайвий гроші, і при цьому працювати продуктивно. Компанія « Гранд Інструмент » пропонує продукцію торгових марок Toptul, Standart і SNG, яку можна купити з доставкою по Україні. Всі інструменти супроводжуються сертифікатами якості та гарантією виробника, а також відправляються в будь-яке місто, де працюють Нова Пошта, Інтайм, Делівері-Авто і інші перевізники. Для консультації можна зв'язатися з менеджером за телефоном гарячої лінії або написати фахівцю в онлайн-чат на сайті.