Код: ДИН20ИРК
УКРАЇНА
Знято з виробництва
: 0
Матеріал рукояті: Метал
Приєднувальний профіль: 1/2 "
Максимальне зусилля: 980 Нм
Напрямок різьблення: Правостороння

Для контролю зусилля при затягуванні різьбових з'єднань використовується стрілочний динамометричний ключ. Він виступає різновидом динамометричного ключа. Вимірювання зусилля затягування спеціальним інструментом дозволяє уникнути пошкоджень деталей трубопроводу та інших елементів, що з'єднуються. Виробники пропонують різні пристрої зі стрілочною індикацією — побутові, напівпрофесійні та професійні. Крім стрілочних моделей, на ринку інструментів представлені клацані та електронні (цифрові) пристрої, оснащені мікропроцесорами.

Механізм дії та різновиди стрілочних ключів

Механічний динамометричний ключ стрілочний, ціна якого найдоступніша, відрізняється простотою конструкції та принципом дії. На ділянці, що з'єднує ручку приладу та приєднувальний квадрат, є стрілка-покажчик. Під час спокою кінчик стрілки знаходиться навпроти цифри «0». Корпус виготовлений зі сталевого сплаву, що пружинить. Після докладання зусилля до ручки корпус починає згинатися. Він відходить від вихідного положення разом із шкалою. Похибка може становити до 20%.

Більш високою точністю відрізняються індикаторні стрілочні ключі. Вони мають особливість – у круглому корпусі розміщена замкнена цифрова шкала. Інструмент дозволяє виконувати виміри зусиль при візуальній недоступності циферблата. Деякі моделі цього типу оснащуються фіксу вальною стрілкою (крім основної індикаторної). Фіксуючу стрілку із загнутим кінчиком необхідно виставити перед індикаторною, перш ніж затягувати. Під час затягування індикаторна йде назад, а фіксуюча вказує найбільше значення прикладеної сили.

У промисловості при затягуванні великих кріплень на технологічному обладнанні використовуються шкальні пристрої з крутним моментом в кілька тисяч ньютон-метр. Ціна залежить від виду пристосування.

Переваги стрілочних ключів

Механічний чи індикаторний динамометричний ключ стрілочного типу дозволяє контролювати зусилля на фінішному етапі затягування з високою точністю. Відхилення становить до 5% від заданого параметра крутного моменту.

Серед переваг інструментів цього типу:

 • наявність гумового сильфона для захисту механізму від бруду та пилу;
 • ергономічність пластикових рукояток із позначками для комфортного користування;
 • цінова доступність (у рази нижча від вартості електронних пристроїв);
 • надійність;
 • стійкість до зовнішніх впливів;
 • довговічність за умови дотримання правил експлуатації.

У більшості моделей рукоять після досягнення необхідного показника крутного моменту починає обертатися вхолосту, завдяки чому користувач отримує час для скидання тиску на рукоять. Недорогий динамометричний ключ для автомобіля стрілочний — це підхожий інструмент для автовласника, який вважає за краще самостійно займатися техобслуговуванням і ремонтом авто, заміною шин тощо.

Використовувати пристрій рекомендується на останньому етапі після затягнення попереднього з'єднання. Обов'язковою умовою отримання точних результатів є очищення кріплення від технічних рідин, мастильних матеріалів та забруднень для підвищення тертя.

Критерії вибору пристосування

Для правильного вибору інструменту слід звернути увагу на такі характеристики:

 • тип приєднувального квадрата (має відповідати з'єднанню);
 • показник точності калібрування (не більше 5%);
 • максимальний показник крутного моменту;
 • матеріал виготовлення (в ідеалі – інструментальна легована сталь);
 • тип рукояті (матеріал виготовлення та форма);
 • якість виготовлення.

Перевагу слід надавати продукції надійних виробників, якість виробів яких підтверджена сертифікатами.

Купити ключ стрілковий динамометричний у перевіреному інтернет-магазині

У нашому інтернет-магазині представлена продукція провідних виробників ручних інструментів за найвигіднішими цінами. На товари надається гарантія. Щоб купити підхожу модель, потрібно не більше двох хвилин. Якщо з вибором інструменту виникли проблеми, то компетентні консультанти готові надати необхідну інформацію. Замовити товар можна з доставкою, яка здійснюється Україною з дотриманням термінів.

Щe більшe cxoжиx пpoпoзицій дивітьcя у poзділі Ключі динамометричні
Читати всe
Приховати
Ціни на популярні товари
...
Порівняння
Обране