Застосування піскоструминних апаратів широко поширене в різних галузях промисловості. За допомогою піскострумня здійснюють очистку поверхонь від фарби, іржі, забруднень і інших матеріалів. У будівництві обробляють стіни перед нанесенням штукатурки. В автомобільній промисловості їх використовують для підготовки до фарбування кузова автомобіля і окремих його частин. Окремим видом робіт вважається очищення автомобільних дисків, тому що ця послуга особливо затребувана.   Особливо зручний піскоструминний апарат при обробці нерівних і важкодоступних поверхонь.

Де застосовується піскоструй і навіщо він потрібен?

Від того, який піскоструминний апарат буде встановлено в автосервісі або СТО залежить якість і швидкість очищення оброблюваних поверхонь. Для очищення дисків, кузова і інших деталей автомобіля використовують середній за потужністю піскоструминний апарат. На швидкість очищення і витрату абразивного матеріалу піскоструминного апарату за більшою мірою впливають технічні характеристики компресора, і трохи менше, сама комплектація агрегату.  
Переваги обладнання:
  • Ефективне очищення поверхонь від будь-яких типів забруднення;
  • Відмінна продуктивність і швидкість роботи;
  • Тривалий термін експлуатації;
  • Надійність конструкції;
  • Обробка поверхонь у важкодоступних місцях.
Для роботи з піскоструминним апаратом необхідно додаткове обладнання подачі повітря. Найважливішим і дорогим є повітряний компресор. Правильний підбір компресора за технічними характеристиками забезпечить безперебійну роботу піскоструминного апарату. Важливим є і якість самого піскоструя. Недорогі моделі можуть мати занадто велика витрата абразивного матеріалу з-за неякісного складання, що вплине на загальну вартість виконуваних робіт.
Основні види піскоструминних апаратів:
  • Інжекторниє. Подача піску і повітря, на відміну від напірного, здійснюється в різних рукавах. Соплоутримувач пристрою складається з двох сопел. Середня продуктивність набагато менше, ніж в напірних агрегатах. Використовують для проведення дрібних робіт.  
  • Напірні. Конструкція даних агрегатів передбачає особливу подачу піску і повітря. Вона здійснюється по рукаву з абразивоструминним соплом на кінці. 5-20 м2 / ч – стабільна продуктивність даного обладнання. Використовують для проведення великомасштабних ремонтних, очищувальних або будівельних операцій.  
Характеристики, на які варто звертати увагу перед покупкою пескоструя повинні не тільки гарантувати великий обсяг робіт, які може проводити пристрій, але також швидкість. Фахівці, при виборі компресора орієнтуються на наступні параметри: продуктивність, обсяг ресивера і робочий тиск на виході.  
Характеристики, на які слід звертати увагу при виборі піскоструя:
  • Ємність. Виробник Torin пропонує два варіанти бака на 40 і 75 літрів.
  • Діаметр сопла. Багато в чому, від даного параметра залежить ціна апарату. Вибір полягає в потрібній продуктивності компресора і стану поверхні, яку необхідно обробити.  
  • Тип суміші. У якості абразивних речовин використовують кварцовий пісок, дріб, нікельшлак тощо. Розмір фракції може бути підставою для вибору абразивного речовини.  
  • Тип затвора. Існує кілька типів затворів – для важких абразивних речовин, а також для роботи з легкими абразивними речовинами.  
Дуже часто на сучасні піскоструминні апарати встановлюють пульт управління, який дозволяє оператору вмикати / вимикати агрегат дистанційно. За кордоном зустріти апарат без функції дистанційного керування неможливо, тому що це заборонено правилами техніки безпеки. Це обумовлено тим, що якщо працівник не вимкне установку, то це може привести до різних фізичних травм.  
Між собою апарати відрізня??ться за:
  • Розміром абразивного матеріалу;
  • Типами встановленої системи регулювання;
  • Наявності або відсутності дистанційного управління;
При здійсненні високоточних піскоструминних робіт не рекомендується використання поршневого компресора. Виною цьому пульсація повітря, в якій абразив збивається в досить великі грудки і знижують тиск і сопло починає працювати нестабільно. У всіх інших випадках використовують саме поршневий компресор, тому що він більш бюджетний.

Висновок

В заключній частині вкажемо основні робочі показники компресора, рекомендованого для стандартного піскоструя: продуктивність 300-400 літрів хвилину, ресивер від 100 літрів. При таких показниках тиск при відкритому крані буде поступово знижуватися з 10 до 1 атмосфери, що дозволить обробляти лакофарбові покриття і невелику корозію. При необхідності обробки міцних і важкодоступних поверхонь рекомендується використовувати більш потужні компресори.
Щe більшe cxoжиx пpoпoзицій дивітьcя у poзділі Кліматичне обладнання та клінінг
Читати всe
Приховати
Відповіді на запитання

Піскоструминний апарат використовують для сухого абразивного очищення поверхонь від іржі, окалини, старої фарби та інших покриттів.

Продуктивність. Цей показник відображає, який об'єм піско-повітряної суміші видає піскоструминний апарат за годину. Чим вище це значення, тим інтенсивніше буде обробка (у різних моделей вікно коливається від 3 до 30 кв.м/год). Об'єм резервуару для піску. Від цього залежить запас робочого матеріалу та, відповідно, тривалість робіт без дозаправки. Для невеликої майстерні підійде абразивоструйний апарат з об'ємом бака від 19 до 50 літрів. У промислових цілях використовують агрегати з резервуарами 100 – 250 літрів.

  • За допомогою цього обладнання можна проводити:
  • обдирання;
  • очищення;
  • шліфування
  • Піскоструминні установки відрізняються за будовою:
  • Компактний переносний апарат має шланг подачі піску назовні.
  • Установки камерного типу очищаються всередині спеціальної камери.
  • Інжекторні. Піскоструминні установки працюють за типом всмоктування, тобто абразивна крихта подається з резервуара в сопло потоком повітря.
  • Вакуумні. Викидають абразив на поверхню, що очищається, і всмоктують його назад.
  • Пневматичні. Призначені для інтенсивного очищення різних поверхонь у промисловій та будівельній сфері. Завдяки великій продуктивності пневматична установка абразивоструйна справляється з обробкою великих предметів.
Порівняння
Обране