Для роботи з кріпильними елементами – болтами, гайками – використовуються спеціальні інструменти – гайкові ключі. Це один з найбільш ходових видів інструменту в арсеналі автослюсаря і механіка: з його допомогою виробляється ремонт більшості внутрішніх вузлів автомобіля. Гайковий ключ являє собою металевий виріб з ручкою і кінцем, який повторює форму кріпильного виробу і має вигляд незамкнутого шестикутника або іншу форму в залежності від призначення.

Які бувають види гайкових ключів?

В розпорядженні автослюсарів зазвичай є кілька типів ключів, кожен з яких представлений в декількох розмірах. Найбільш часто в ремонті і автосервісі використовуються наступні види гайкових ключів.

Ріжковий

Гучний ріжковий ключ може бути одностороннім і двостороннім. В даний час це найбільш ходовий вид інструменту. Назва його походить з зовнішнього вигляду, тому що голівка ключа нагадує роги тварини. Це простий і ефективний інструмент для закручування гайок на виробництві. Розмірний ряд варіюється в діапазоні від 4 мм до 95 мм.

Накидний

Цей тип гайкового ключа також широко використовується в сфері ремонту автомобілів. Як і ріжковий, накидний гайковий ключ може бути одно- і двостороннім. Його голівка має замкнутий вид з внутрішнім просвітом в формі 12-кутника. Назва походить зі способу застосування: для відкручування гайки ключ потрібно накинути на кріпильний виріб зверху.
Є ще одна модифікація накидного ключа – ударний, який призначений для силового впливу на кріплення для зняття. Робочої стороною інструмент накидається на гайку, а на протилежному кінці є спеціальне потовщення для удару молотком або кувалдою. Розмірний ряд варіюється в діапазоні 27-105 мм.

Комбінований

Цей інструмент являє собою комбінацію двох типів гайкових ключів – накидного і ріжкового. З обох сторін мають однаковий розмір. Такий ключ відрізняється зручністю і універсальністю у використанні під час ремонту та обслуговування автомобілів.

Торцевий

Має вигляд металевої порожнистої трубки у формі букви Г, на кінцях якої розташовані робочі елементи циліндричної форми. Їх внутрішній перетин відповідає формі кріплення. Цей вид гайкових ключів хороший там, де складно отримати прямий доступ до ремонтованих деталей.

Розвідний

Ще один популярний різновид гайкового ключа – розвідний. Його особливість полягає в розсувних губах, відстань між якими можна регулювати за допомогою пружинного механізму. Відрізняються зручністю у використанні і універсальністю, тому що підлаштовується під безліч розмірів кріплення.

Зірчасті

Нагадують біти для шуруповертів з більш довгою ручкою із зігнутим кінцем. Мають зірчастий шліц, що дозволяє працювати з різними видами саморізів, болтів, винятково. Відрізняються широким розмірним рядом: найменші використовуються в ремонті дрібної електроніки, мобільних телефонів. Великі інструменти застосовуються при ремонті побутової техніки та обслуговуванні автомобілів.

Шестигранники

Мають вигляд простих прутів, вигнутих під різним кутом. Перетин кінця шестикутної форми дозволяє використовувати їх в ремонті меблів, побутової техніки, автомобілів.  

Які гайкові ключі вибрати?

Не існує універсальних рекомендацій, тому що у кожного користувача – свої індивідуальні потреби. Найбільш оптимальним варіантом на практиці показує себе комбіновані гайкові ключі TOPTUL, що поєднують в собі ріжковий і накидний ключі. Можна також придбати комбіновані гайкові ключі з тріскачками, з шарніром, з різним кутом вигину (до 75 градусів), а також супердовгі і укорочені.
Зверніть увагу на набори гайкових ключів, в яких йдуть кілька видів і розмірів інструментів. Це відмінний варіант для фахівця, який займається ремонтом і обслуговуванням автомобілів, побутової техніки, складанням меблів. У наборах може бути від 5 до 100 різновидів ключів, які можуть продаватися в спеціальних кейсах, ложементах, холдери і коробках.
Компанія « Гранд Інструмент » пропонує всім бажаючим придбати прості і комбіновані гайкові ключі для побутового та професійного використання. В асортименті представлені якісні вироби з нержавіючої сталі за доступними цінами. У каталозі ви знайдете продукцію перевірених виробників, серед яких SNG, STANDART, TOPTUL і інші бренди. Вся продукція відправляється з доставкою по Києву, Харкову, Дніпру і в інші регіони України діючими перевізниками.
Щe більшe cxoжиx пpoпoзицій дивітьcя у poзділі Ключі та набори
Читати всe
Приховати
...
Порівняння
Обране