Ремонт і обслуговування фарбопульта для розпилення лакофарбових матеріалів повинен проводитися регулярно, оскільки застигання ЛФМ рано чи пізно призводить до виходу з ладу дорогого обладнання. Але навіть при регулярному митті пістолета після кожного сеансу використання необхідно постійно стежити за його справністю, і при перших ознаках несправності використовувати ремкомплект для фарбопульта, який можна купити в спеціалізованому магазині.
В залежності від моделі і марки розпилювача необхідно шукати спеціальні матеріали і інструменти, що враховують особливості конструкції. З ними ремонт фарбопульта можна виконувати самостійно без участі фахівця. Всі розпилювачі для ЛФМ розрізняються за матеріалом, конструкцією, обсягом і розташуванням бака для фарби і інших особливостей.
До несправностей в роботі фарбопультів можна віднести:
Фарбопульти можна також розділити на моделі низького, середнього і високого тиску, що впливає на якість розпилення, потужність і кінцеву продуктивність. У домашніх умовах, як правило, використовують моделі середнього і низького тиску від 2 до 5 атмосфер або 1 бар, чого цілком достатньо для фарбування паркану, лавки і інших побутових об'єктів. Але фарбопульти для фарбування авто, які використовуються для великих обсягів роботи, зазвичай мають високий тиск фарби. Для регулярного використання важлива продуктивність агрегату, тому більшість фахівців радить вибирати моделі до 8 бар.
Сопло для фарбопульта високого тиску вибирають не менше 1,4 мм в діаметрі, які підходять для великих обсягів робіт. При роботі з ними бажано використовувати регулятори тиску, оскільки при тривалих малярних роботах при частій зміні ЛФМ виникає перевитрата матеріалу до 60%. Розташування бочка зверху чи знизу, а також тип розпилювача (пневматичний, ручний, електричний, ручний або безповітряний) впливають на використання цього обладнання, визначаючи ступінь і швидкість забруднення і зносу елементів розпилювача. При роботі з олійними фарбами фарбопульти мають властивість швидко забруднюватися, особливо, якщо користувач забуває якісно мити його після використання.
Забивається також вологовіділитель фарбопульта, який доводиться довго очищати від залишків ЛФМ. Клапан фарбопульта - ще одна вразлива деталь пристрою, який зазнає негативного впливу присихаючої фарби. Настільки ж уразливими є сопло форсунки і дюза в зборі, які також забиваються разом з клапаном. Складність обслуговування пояснюється малим розміром деталей, які дуже складно очищати навіть за допомогою спеціальних щіток. Необережне використання розчинників, голок і щіток для чищення фарбопульта може привести до пошкодження елементів розпилювача, а також до порушення форми факела.
Для самостійного ремонту і обслуговування фарбопульта необхідні спеціальні прилади і матеріали, які вибирають в залежності від потреби і виду несправності:
Їх можна купувати окремо в магазині, але краще за все шукати спеціальні набори для ремонту фарбопультів. У компанії « Гранд Інструмент » ви можете купити все необхідне для обслуговування і ремонту розпилювачів для фарби виробників Auarita і Italco. В асортименті представлена якісна продукція, яка реалізується за доступними цінами з доставкою за допомогою Нової Пошти та інших перевізників. Для замовлення залиште запит менеджеру за телефоном гарячої лінії, або напишіть питання оператору в чаті на сайті.